نمای آلومینیوم کامپوزیت

نمای آلومینیوم کامپوزیت یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین نما هایی است که در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نما تنوع بالایی دارد و به شکل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که می دانید پایداری و دوام آلومینیوم و مشتقات آن بسیار مشهور است. از همین رو می توانید با خیال راحت بر طول عمر و دوام نمای مذکور حساب کنید. آلومینیوم یک ماده سبک برای استفاده در نماست.

وزن سبک این ماده نصب و استفاده از آن را بسیار راحت کرده است. در صورتی که ساختمان شما در یک شرایط آب و هوایی مرطوب با بارندگی قرار دارد، دوام و عملکرد آن در این شرایط فوق العاده است. تنوع گسترده ای که این ماده دارد، دست شما را در انتخاب باز می گذارد.

گزینه های متنوعی که در نمای آلومینیوم کامپوزیت وجود دارد، امکان هماهنگی نما با ساختمان و مصالح آن را فراهم کرده است. به طور کلی نمای آلومینیوم کامپوزیت یک گزینه فوق العاده با دوام و کاربردی برای انواع ساختمان هاست.

با این نما می توانید یک فضای آرام و امن برای ساکنین ایجاد کنید. نمای آلومینیوم کامپوزیت می تواند همچون یک عایق صدا هم عمل کند. این عملکرد از ورود سر و صدای بیش از حد خارج از ساختمان جلوگیری می کند.

نمای آلومینیوم کامپوزیت در انواع ساختمان ها مثل کتابخانه، سالن های همایش، سالن های کنفرانس، بیمارستان ها و ساختمان های مشابه آن استفاده می شود. در ادامه درباره مزایای استفاده از نمای آلومینیومی، کاربرد این نما و ماهیت نمای کامپوزیت آلومینیوم صحبت می کنیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره درب و پنجره آلومینیومی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


کاربرد نمای آلومینیوم کامپوزیت

همانطور که در بالا اشاره کردیم نمای آلومینیوم کامپوزیت زیبایی ظاهری، استحکام، دوام و سهولت استفاده از ویژگی های شگفت انگیزی است که در پانل های آلومینیومی وجود دارد. یک از مکان هایی که به وفور از پانل های آلومینیومی استفاده می کنند، صنعت ساخت و ساز است.

از این پانل ها برای بخش های بیرونی ساختمان استفاده می شود. ستون ها، بالکن ها و اشیا مختلف با استفاده از این پانل ها پوشیده و زینت داده می شوند. دیوار های مات یک فرودگاه یا نمای آینه ای یک ساختمان اداری می تواند از نمونه هایی باشد که با نمای کامپوزیت پوشانده شده است.

یکی دیگر از مکان هایی که با استفاده از نمای آلومینیوم پوشانده می شود، تبلیغات در فضای باز است. تابلو های تبلیغاتی، غرفه ها، علائم راهنمایی و تابلو ها با این نمای کامپوزیت ساخته و نمایش داده می شوند. به طور کلی پانل های کامپوزیت برای استفاده در عناصر تزئینی و نما یک گزینه ایده آل هستند.

مجموعه ایلیا صنعت مفتخر است تمامی خدمات مربوط به ساخت درب و پنجره آلومینیومی را در اختیار شما قرار دهد.


نمای آلومینیوم کامپوزیت چیست؟

نمای آلومینیوم کامپوزیت ابعاد استانداردی به اندازه 4 و 6 میلیمتر دارد. این محصول پوشش های رنگی متنوعی دارد. شرکت ها و تولید کنندگان پانل کامپوزیت را به شکل های مختفلی از نظر پوشش و بافت تولید می کنند.

به عبارت دیگر می توانیم بگوییم که کامپوزیت ها از دو یا چند ماده ساخته شده اند. ماده نهایی به دست آمده نسبت به مواد اولیه خواص بیشتری دارد. در واقع برای به دست آمدن یک ماده با کیفیت تر و مقاوم تر، مواد مختلف با هم ترکیب می شوند.

به طور کلی کامپوزیت آلومینیوم از سه لایه مختلف تشکیل می شود. یک لایه در مرکز قرار دارد و لایه های آلومینیومی در رو و زیر آن قرار گرفته اند. با توجه به تنوع مواد اولیه و نحوه ساخت نمای آلومینیوم کامپوزیت، هر خلاقیتی را می توانید روی آن پیاده کنید.

در نهایت با استفاده از نمای آلومینیوم می توانید بهره وری انرژی را تا حد زیادی افزایش دهید. این نما در کاهش هزینه ها نقش به سزایی دارد. وقتی بهره وری از انرژی افزایش پیدا می کند، هزینه های انرژی و مصرف آن دستخوش تغییرات مثبت می شود.

نمای مذکور اجازه هدر رفتن انرژی را نمی دهد؛ پس در طولانی مدت شاهد کاهش هزینه های خود خواهید بود. به علاوه به دلیل وزن مناسبی که این پانل ها دارند، نصب آن هم بسیار راحت است. شما در هر شرایط آب و هوایی که باشید، استفاده از نمای آلومینیومی یک گزینه ایده آل است. با توجه به دوام و طول عمری که این نما دارد، خرید آن یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

اگر به دنبال نمای آلومینیومی کرتین وال هستید به این صفحه مراجعه کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

مقاله های مرتبط
×