معرفی نمای آلومینیومی کرتین وال

نمای آلومینیومی کرتین وال یک راه حل شیک برای کاهش هزینه ها در بلند مدت است. این نما به بهره وری انرژی کمک زیادی می کند. با استفاده از آن می توانید هزینه های انرژی را در طولانی مدت کاهش دهید؛ زیرا نما از اتلاف انرژی جلوگیری می کند و همچون یک عایق حرارتی عمل می کند.

این نما بسیار با دوام است و در برابر انواع آسیب ها مقاومت می کند. اگر ساختمان شما در یک جای پر رطوبت و بارندگی قرار دارد، نمای کرتین وال یک گزینه ایده آل است. بارندگی نمی تواند به این نما و ساختمان نفوذ کند. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره ماهیت نمای آلومینیومی کرتین وال، مزایای این نما، کاربرد نمای کرتین وال و تعمیرات آن صحبت کنیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره پنجره آلومینیومی دوجداره هستید به این صفحه مراجعه کنید. 


نمای آلومینیومی کرتین وال چیست؟

اولین چیزی که مردم در برخورد با یک ساختمان می بینند، نمای آن است. برای اینکه یک نمای مناسب و با کیفیت انتخاب کنید، باید فاکتور های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. برای اینکه نما خوب به نظر برسد، باید با دوام و با کیفیت باشد.

به علاوه مقرون به صرفه بودن نما اهمیت بسیاری دارد. ظاهر مدرن و شیکی که نمای آلومینیومی کرتین وال دارد، استفاده از آن در بسیاری از ساختمان ها رایج است. برای ساخت این نما از قاب های آلومینیومی سبک استفاده می شود. این پانل ها برای تحمل وزن ساختمان ساخته نشده اند.


مزایای نمای آلومینیومی کرتین وال

شناخت مزایای هر محصولی شما را با ابعاد مختلف استفاده از آن آشنا می کند. یک راه عالی برای اینکه بدانید نمای کرتین وال چیست و برای شما مناسب است یا نه، شناخت مزایای آن است. به همین منظور در ادامه به مزایای نمای آلومینیومی کرتین وال اشاره می کنیم.


دوام بالا

این که نمای کرتین وال بسیار بادوام است به معنای این است که به خوبی از اموال شما محافظت می کند. وزن این پانل ها سبک تر است و به راحتی نصب می شوند. با توجه به دوام بالایی که این نما دارد، تا حد زیادی به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند؛ زیرا در طولانی مدت نیازی به تعویض یا تعمیرات متعدد نیست.


نور زیاد

نور طبیعی در ساختمان ها اهمیت زیادی دارد. همانطور که با استفاده از ساخت پنجره آلومینیومی، ساختمان پر از نور می شود، نمای کرتین وال هم می تواند فضای داخل ساختمان را پر از نور کند. وقتی نمای کرتین وال جایگزین بسیاری از مصالح و نما های سنتی شد، نیاز به نور مصنوعی کاهش پیدا کرد.

این مزیت نمای آلومینیومی کرتین وال امتیاز های زیادی را با خود به همراه می آورد. نور و روشنایی طبیعی خصوصا در ساختمان های اداری بسیار اهمیت دارد و نیاز به سیستم روشنایی مصنوعی را کاهش می دهد.


کنترل نشت هوا

سیستم نمای آلومینیومی کرتین وال طوری طراحی شده است که از هوای مطبوع داخل ساختمان محافظت می کند. وقتی از نمای کرتین وال استفاده کنید، این هوای مطبوع از ساختمان خارج نمی شود. با این نما می توانید کیفیت حرارت داخل ساختمان را بهبود ببخشید.

خصوصا در فصل زمستان آب و هوای گرم داخلی از آن خارج نمی شود. وقتی بهره وری افزایش پیدا می کند، شاهد کاهش هزینه های انرژی سرمایشی و گرمایشی خواهید بود.


کنترل باران و رطوبت

نمای آلومینیومی کرتین وال به خوبی از نفوذ باران به داخل ساختمان جلوگیری می کند. این نگرانی بسیاری از افرادی است که در شهر های مرطوب ساکن هستند. در صورتی که آب باران به یک نمای بی کیفیت نفوذ کند، آسیب های پر هزینه ای را به شما تحمیل خواهد کرد.

نمای کرتین وال این مشکل را برای شهر های پر از بارندگی حل کرده است. مقاومتی که نمای آلومینیومی کرتین وال در برابر رطوبت دارد، از این خوردگی و آسیب های پس از آن جلوگیری می کند.


کاربرد نمای آلومینیومی کرتین وال

استفاده از پانل های نمای آلومینیوم کرتین وال خصوصا در ساختمان های بلند و آسامان خراش به وفور استفاده می شود. کرتین وال یک نمای انعطاف پذیر است. برای اینکه از این نما اسا=تفاده کنید می توانید هم از سطوح عمودی و هم سطوح غیر عمودی بهره ببرید.

برای اینکه از این نما استفاده کنیدف باید اندازه و اترتفاع ان را در نظر بگیرید. بسیاری از تولید کنندگان و شرکت ها نمای آلومینیوم کرتین وال را به صورت سفارشی تولید می کنند. برای اینکه از سلامت نمای آلومینیومی کرتین وال اطمینان پیدا کنید، بهتر است هر چند وقت یک بار زمانی را برای بازرسی و تعمیرات نما اختصاص دهید. نمای آلومینیومی کرتین وال در انواع ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.


تعمیر و نگهداری نمای آلومینیومی کرتین وال

به یاد داشته باشید که نمای آلومینیومی کرتین وال به صورت منظم هر چند وقت یک بار در سال بررسی شود. تعویض و تعمیر پانل ها باید توسط افراد متخصص انجام شود تا دقیق باشد. هر چقدر نصب و تعویض پانل ها با دقت بیشتری انجام شود، عملکرد نما هم بیشتر خواهد بود.

در صورتی که نما دچار آسیب شود، انرژی حرارتی از آن به راحتی خارج می شود و هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کند. به همین منظور اطمینان از سلامت نما اهمیت زیادی دارد.

در نهایت با نمای آلومینیومی کرتین وال می توانید هزینه های انرژی را کاهش دهید. این نما می تواند همچون یک عایق عمل کند و از ورود سر و صدا به داخل ساختمان جلوگیری کند. نمای کرتین وال مقاومت زیادی دارد و به منزله یک سرمایه گذاری مطمئن برای استفاده طولانی مدت است.

با این وجود برای تعمیر و نگهداری این نما حتما یک برنامه منظم داشته باشید تا از هزینه های بیش از حد جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که نمای کرتین وال یک نمای غیر باربر است. این نما با وجود وزن سبکی که دارد، به هیچ عنوان باربر نیست.

این نکته بدین معناست که وزن ساختمان به نمای آلومینیومی کرتین وال تحمیل نمی شود. با این حال یک گزینه مناسب برای ساخت سازه های شیک و مدرن است. با وجود آن نور به خوبی در سطح ساختمان پخش می شود و نیاز چندانی به نور مصنوعی نیست.

مجموعه ایلیا صنعت مفتخر است تمامی خدمات مربوط به نمای آلومینیوم کامپوزیت را در اختیار شما قرار دهد.

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

مقاله های مرتبط
×